Přejít na obsah

Používaná technologie

Technologie nanokapslí aneb jak vyplnit vrásky zevnitř

Vrásky vznikají v průběhu života přirozeným stárnutím kůže a odumíráním buněk. Nemalý podíl na tom nese i sluneční záření nebo smog a stres. Kůže se skládá ze tří základních vrstev (pokožka, škára, podkožní vazivo), přičemž v té nejsilnější z nich, škáře (dermis), dochází k odumírání buněk v síti kolagenu (pevnost), elastinu (pružnost), a proteoglykanu (hydratace).

V boji proti hlubokým vráskám je tedy nejlepší používat výrobky, které budou ovlivňovat přímo pojivovou tkáň v oblasti škáry a vrátí vaší pleti původní objem.
Je klinicky testováno, že technologie nanokapslí je nejúčinnější v odstraňování vrásek.

Pronikání nanokapslí pod pokožku

Proč?
Protože díky této technologii absorbuje kůže nejvíce účinných látek.

A jak to celé vlastně funguje?
Nanotechnologie je obor, který se zabývá částicemi řádově o velikosti jedné miliardtiny metru, tedy nanometru. Díky velikosti těchto částic proniknou účinné látky výrobku snadno vrchní vrstvou vaší kůže, pokožky, a působí přímo tam, kde je potřeba, ve škáře. Nanočástice „vyhledají“ problematické místo, kde došlo k odumření buněk a uvolní účinnou látku, která toto místo vyplní. Pokud tedy budete používat produkty s touto technologií, věřte, že vaše pleť zcela jistě brzy omládne. Stejně tak je možné využívat technologii nanokapslí při péči o vlasy, kdy se účinné látky díky nanotechnologii dostanou přímo do vlasové zárodeční buňky (folikuly), tu stimulují a zabrání tak vypadnutí vlasu.

Technologie nanokapslí se může chlubit účinností až 80%, přičemž přípravky bez nanotechnologie pouze s 1-3%.

 

Technologie biomimetických peptidů

Co je vlastně biomimetika a peptidy?

Biomimetika z hlediska biologie – obor, který zkoumá konstrukční řešení živých organismů a snaží se je napodobit.

Peptid – chemická sloučenina organického původu, která vzniká spojením několika aminokyselin, takzvanou peptidovou vazbou. Podle množství aminokyselin je vzestupně rozdělujeme do tří skupin – oligopeptidy, polypeptidy a bílkoviny.

Krémy a jiné přípravky s peptidy se dnes již hojně vyskytují a jsou běžně k dostání. V oblasti estetické dermatologie se ale objevila nová technologie biomimetických peptidů, které vaši pleť omladí o poznání více. Podle popisu v úvodu je již možná jasné, jak tato technologie funguje, nicméně… Jak tedy funguje?

Začněme od začátku. Peptidy (bílkoviny) se přirozeně vyskytují v organismu každého živého tvora. Všem známá bílkovina jménem kolagen tvoří až 70% naší kůže. A jak jinak omladit naši pokožku, než tak, že ji dodáme to, co je jí přirozené a co s věkem ztrácí. Biomimetické peptidy po vniknutí do kůže způsobí to, že napodobí rodičovskou molekulu. Stručný příklad: Odumře molekula kolagenu, biomimetický peptid napodobí její materiál a strukturu a naváže na ty, které ještě neodumřely, tzn. vyplní místo odumřelé molekuly. Tato technologie se samozřejmě aplikuje i při problematice s padáním vlasů. Biomimetické peptidy zde nahrazují růstové molekuly ve vlasovém folikulu. Tzn., že tkáň, ze které roste vlas, zůstává stále stejně silná, případně může obnovit růst vlasu „oživením“ tkáně, ze které vlas vypadl a dál již nerostl.

Spojením technologie nanokapslí a technologie biomimetických peptidů můžete očekávat jen dobré výsledky, ať už se jedná o péči o pleť nebo o vlasy. Očekávejte také, že účinné látky ve vaší pokožce zůstanou mnohem déle (a to až několik měsíců), než slibovaných 24h u výrobků bez využití této technologie.